ODPOVEDANOSeminar za violino – prof. Božena Angelova

11
Januar
Sobota
GBŠ, SGBŠ
Seminar
Violinistka Božena Angelova je svojo glasbeno pot začela v rodnem Mariboru, njen prvi glasbeni učitelj je bil njen oče – violinist. Kasneje je bila učenka Mire in Mirka Petrača na glasbeni šoli v Mariboru. Študij je nadaljevala na visokih šolah ter univerzah za glasbo v Celovcu, Bernu, Salzburgu in v Baslu, kjer je študirala violino pri Helfriedu Fistru ter pri Igorju Ozimu, komorno glasbo pri Rainerju Schmidtu in baročno violino pri Reinhardu Goeblu ter pri Enricu Onofriju. Na univerzi za glasbo Mozarteum je z odliko opravila magisterij v razredu prof. Igorja Ozima. Izpopolnjevala se je pri številnih priznanih glasbenikih, kot so T. Varga, Hagen Quartett, A. Keller, T. Brandis, S. Schilli, I. Grafenauer, R. Vlatković, S. Azzolini, T. Riebl, M. Bekavac, P. Doumenge, V. Stanković, B. Canino. V času študija je bila članica mladinskega orkestra Gustav Mahler, ki je deloval pod umetniškim vodstvom Claudia Abbada. Kot solistka je nastopila z orkestrom Slovenske filharmonije, z orkestrom SNG Maribor, s simfoničnim orkestrom iz Celovca ter z orkestrom Ars Academica iz Španije.

Je prvonagrajenka mnogih slovenskih in mednarodnih tekmovanj. Med študijem je bila štipendistka ministrstva za kulturo Republike Slovenije ter švicarske vlade. Kot solistka in komorna glasbenica je gostja številnih mednarodnih glasbenih festivalov v Evropi, ZDA in v Mehiki. Njen repertoar sega od baroka do sodobne glasbe. Snemala je za RTV Slovenija ter za ORF v Avstriji.

Angelova redno sodeluje z ansambli Musica Cubicularis, Ensemble 1700, Zahir Ensemble ter z ansamblom Il suonar parlante.

Z velikim veseljem se posveča tudi pedagoškemu delu. Vodi delavnice za violino in za komorno glasbo v Sloveniji, v Avstriji ter v Mehiki. Kot predsednica in članica žirij je redna gostja državnih in mednarodnih tekmovanj. Od leta 2011 poučuje violino, komorno glasbo in historično izvajalsko prakso na univerzi za glasbo Mozarteum v Salzburgu.

 

Brošura

Seminar je namenjen učencem, dijakom in profesorjem.

Trajanje:
9. – 11. 1. 2025

Rok prijave:
do 4. 1. 2025

Cena učne ure (45 min):

  • Aktivni udeleženci: 75 eur
  • Aktivni udeleženci – učenci in dijaki KGBL: 60 eur
  • Pasivni udeleženci – celoten seminar: 75 eur

Dodatne informacije:
e: armin.sesek@kgbl.si

 

Potrdila o udeležbi na seminarju bo mogoče uveljavljati za pridobivanje točk na MIZŠ pri napredovanju v nazive; 0,5 točke za 8 šolskih ur.